Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Velkommen

Kalender

lørdag
okt 08
10:00-11:30

Musikalsk legestue

Asperup Kirke
lørdag
okt 08
10:00

Kirkekino

Nr. Aaby Bio
søndag
okt 09
09:00-10:00

Gudstjeneste

Asperup Kirke
søndag
okt 09
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
mandag
okt 10
13:30-16:00

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
okt 10
16:00-17:00

Stolegymnastik

Sognehuset
tirsdag
okt 11
10:00

De Noble Gentlemen

Sognehuset
torsdag
okt 13
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
torsdag
okt 13
18:00

Foredrag, Jørn Buch

Sognehuset
søndag
okt 16
10:30-11:30

Højmesse

Asperup Kirke
torsdag
okt 20
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
okt 23
19:00-20:00

Gudstjeneste v. Vita Andreasen

Asperup Kirke
Vita Andreasen
mandag
okt 24
13:30-16:00

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
okt 24
16:00-17:00

Stolegymnastik

Sognehuset
torsdag
okt 27
08:30-09:00

Morgensang

Asperup Kirke
torsdag
okt 27
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
fredag
okt 28
17:00-17:30

Haloweengudstjeneste

Asperup Kirke
søndag
okt 30
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
torsdag
nov 03
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
nov 06
10:30-11:30

Højmesse + kirkekaffe

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
mandag
nov 07
13:30-16:00

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
nov 07
16:00-17:00

Stolegymnastik

Sognehuset
torsdag
nov 10
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
nov 13
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
torsdag
nov 17
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
nov 20
14:00-15:00

Gudstjeneste v. Anne Marie Krogh Kristensen

Asperup Kirke
Vita Andreasen
mandag
nov 21
13:30-16:00

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
nov 21
16:00-17:00

Stolegymnastik

Sognehuset
torsdag
nov 24
08:30-09:00

Morgensang

Asperup Kirke
torsdag
nov 24
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
nov 27
09:00-10:00

Gudstjeneste

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
søndag
nov 27
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
torsdag
dec 01
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
dec 04
10:30-11:30

Højmesse

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
mandag
dec 05
13:30-16:00

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
dec 05
16:00-17:00

Stolegymnastik

Sognehuset
torsdag
dec 08
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
dec 11
10:30-11:30

Højmesse

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
torsdag
dec 15
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
søndag
dec 18
10:30-11:30

Højmesse, fælles for de 7 sogne

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
mandag
dec 19
13:30-16:00

Strikkecafé

Sognehuset
mandag
dec 19
16:00-17:00

Stolegymnastik

Sognehuset
torsdag
dec 22
09:30

Gå dig glad

Sognehuset
lørdag
dec 24
10:00-11:00

Familegudstjeneste

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
lørdag
dec 24
13:00-14:00

Gudstjeneste

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
lørdag
dec 24
14:30-15:30

Gudstjeneste

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
lørdag
dec 24
16:00-17:00

Gudstjeneste

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
søndag
dec 25
09:00-10:00

Gudstjeneste

Roerslev Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
søndag
dec 25
10:30-11:30

Højmesse

Asperup Kirke
Gitte Bærentsen Lorentzen
torsdag
dec 29
09:30

Gå dig glad

Sognehuset

Følg os på Facebook